התקנת מערכת סולארית על גג איסכורית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

השמש היא בעלת כוח עצום. אנחנו לא יכולים לדמיין את העולם שלנו בלי השמש. זה האור שיש לנו בעולם, זה החום של העולם וזה גם מצב הרוח שלנו ובריאות הגוף והנפש.

אז יש לנו כאן בהחלט רשימה מרשימה של יתרונות ותועלות שאנחנו מפיקים מהשמש. אך יש עוד יתרונות נוספים שלא כולנו מודעים אליהם ולכן גם לא תמיד מנצלים אותם נכון.

לשמש יש הרבה מאוד אנרגיות אשר אותם אפשר לנצל למטרות שונות.

הקרינה העוצמתית של השמש יכולה לשמש למגוון מטרות, זאת כאשר לומדים לנצל את האנרגיה המתקבלת ממנה.

מהי מערכת סולארית?

המערכת הסולארית היא מערכת מיוחדת שקולטת את קרני השמש והיא ממירה את הקרניים הללו לאנרגית חשמל. מדובר באנרגיה שהיא גם נקייה יותר וגם זולה יותר.

המערכת הסולארית כוללת לוחות סולאריים אותם יש להרכיב על משטח שהוא חשוף לשמש ישירה כמו למשל גגות של בתים, גגות של לולים או רפתות או סתם כך משטחים ריקים. 

הלוחות הסולאריים מורכבים ממוליכים שהם ממירים את האנרגיה לחשמל. זה יוצר זרם אלקטרונים חדש שינוע בתוך מערכת החשמל. זה למעשה יספק את האנרגיה הדרושה לצורך התפעול של מכשירי החשמל.

למה כדאי להשקיע במערכת סולארית?

בכל מה שקשור לאנרגיה סולארית, הניצול הזה קיים במדינות רבות בעולם, אך דווקא בישראל, למרות שהתנאים לכך הם הרבה יותר טובים, התחום עדיין אינו מפותח דיו.

שווה בהחלט להשקיע כיום בהתקנה של מערכות סולאריות וזאת בגלל שתי סיבות עיקריות.

  1. שעות שמש רבות – בישראל יש שעות שמש רבות, הרבה יותר מאשר במדינות אירופה הקרות. כך שניתן ליהנות מהאנרגיה הסולארית ולהפיק ממנה הרבה מאוד תועלת.
  2. בנייה נמוכה – יחסית לעולם הגדול, הבנייה בישראל היא הרבה יותר נמוכה מה שמאפשר לאנשים רבים ליהנות ממערכת סולארית שתאפשר שימוש מוזל בחשמל עבור דיירי הבתים הפרטיים וגם המשותפים.

התקנה מקצועית

חשוב לבחור חברה מקצועית שיש לה ניסיון בתחום והיא תיטיב ליצור את ההתקנה בצורה הכי מקצועית והכי טובה. רק כך אפשר יהיה להפיק ממנה את מלוא התועלת.

אם מדובר בגג איסכורית שזהו גג קל, יש לשים לב כי ישנם המרווחים הנכונים ואביזרי החיבור הנכונים כאשר אלו ישמרו הן על המבנה של הגג והן על האיטום שלו.

הדבר הכי משמעותי הוא בנייה מקצועית של קונסטרוקציה מתאימה ובטיחותית. החיבור של הקונסטרוקציה לגג צריכה להיעשות על ידי ברגים מיוחדים שאלו יאטמו את חורי ההברגה. החיבור של המערכת הסולארית חייבת להיעשות בצורה זהירה ומקצועית בהנחיית מהנדס מומחה ועל פי תוכנית ידועה מראש. רק כך המערכת הסולארית תהיה בטוחה ויציבה לאורך ימים ושנים וכך לא תהיינה נזילות או תזוזות.

כדי שהאיטום יהיה מושלם יש להניח גומיית איטום. ההקפדה על כל אלו תבטיח כי המערכת הסולארית תפעל היטב.

מאמר בשיתוף  https://italy-israel.co.il/